کد خبر: 4005293
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۵
مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد استان قزوین با بیان اینکه مساجد بهترین پایگاه برای تربیت سربازان امام زمان(عج) است،‌ گفت: مساجد نقش بسزایی در تبیین ویژگی‌های منتظران واقعی در دوره ظهور برای نسل امروز دارند.

مسجد بهترین پایگاه برای تربیت سربازان امام زمان (عج) است

به گزارش ایکنا از قزوین، به نقل از روابط عمومی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین علی رمضانی، مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین گفت: نهم ربیع‌الاول مصادف با آغاز ولایت حضرت ولی‌عصر(عج) و آغاز امامت منجی عالم بشریت است و این مناسبت فرصتی است تا تجدید پیمانی دوباره با امام زمان خود داشته باشیم.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین ادامه داد: امام زمان(عج) بر اساس مشیت الهی و برای مصون ماندن از گزند دشمنان و بدخواهان از نظرها پنهان ماندند و در دوره غیبت امام عصر(عج) این مردم هستند که ایمان و عملشان مورد امتحان و سنجش قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: ما به‌عنوان منتظران ظهور آن امام وظایفی بر عهده داریم که باید نسبت به آن توجه داشته و خود را برای سربازی امام زمان(عج) آماده کنیم و در حدیثی از پیامبر گرامی اسلام هم آمده است «برترین جهاد امت من انتظار فرج است» و منتظر امام زمان خود را برای آمدن منجی عالم بشریت آماده می‌کند.

حجت‌الاسلام رمضانی تصریح کرد: مساجد بهترین پایگاه برای تربیت سربازان امام زمان(عج) است و کانون‌های فرهنگی هنری به‌عنوان مجموعه‌ای فعال در مساجد که بیشتر مخاطبان آن‌ها نوجوانان و جوانان هستند نقش بسزایی در تبیین ویژگی‌های منتظران واقعی ظهور برای نسل امروز دارند.

وی اظهار کرد: منتظر واقعی امام زمان(عج) نسبت به امام خود معرفت و شناخت دارد و پیمودن مسیر درست در دوران غیبت جز با این شناخت ممکن نمی‌شود و در حدیثی هم از پیامبر گرامی اسلام آمده است «هر کس بمیرد درحالی‌که امام زمان خود را نشناخته باشد، به مرگ جاهلیت مرده است».

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان قزوین یادآور شد: فعالان در مساجد با درک صحیح معنای انتظار و ترویج امر به معروف و نهی از منکر و خودسازی، در مسیر زمینه‌سازی ظهور منجی عالم بشریت قدم بردارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: