کد خبر: 4059404
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۵

فرمانده لشکر ۱۶ زرهی قزوین گفت: تقدیم ۲۱۲ شهید از لشگر ۱۶ زرهی و اثرگذاری در عملیات بیت المقدس جزو افتخارات قزوین در دوران دفاع مقدس است.

شفیعی فرمانده لشکر ۱۶ زرهی قزوین

به گزارش ایکنا از قزوین، محمد شفیعی، فرمانده لشکر ۱۶ زرهی قزوین، در حاشیه مراسم گرامی داشت آزادسازی خرمشهر که سه‌شنبه در میدان صبحگاه لشگر ۱۶ زرهی قزوین برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: رژیم بعث عراق و صدام با نیت فتح سه روزه خوزستان و ۵ تا ۷ روزه کشور وارد ایران شدند اما در پشت دروازه خرمشهر با مقاومت گردان تکاور نیروی دریایی ارتش، سپاه و مردم خرمشهر ۳۴ روز معطل شد و پس از ۳۴ روز وارد خرمشهر شد.

فرمانده لشکر ۱۶ زرهی قزوین بیان کرد: صدام بعد از ورود به کشور برای گرفتن ایران آمد و تنها توانست خرمشهر را تصرف کند و تلاش او بر این بود که بتواند خرمشهر تصرف شده را حفظ کند که عملیات بیت المقدس نیز در راستا برهم زدن افکار دشمن شکل گرفت و ما توانستیم ذهنیت و چیدمان سیاسی جهان را به هم بزنیم و اقتدار و هیمنه تو خالی صدام را در هم شکنیم و این در حالی بود که صدام با تمام توان، نیرو و پشتیبانی کشورهای دیگر در عملیات ۲۵ روزه بیت المقدس به فرماندهی شهید صیاد شیرازی شکست خورد و خرمشهر به آغوش کشور بازگشت.

وی گفت: یکی از افتخاران استان قزوین استقرار لشگر ۱۶ زرهی قزوین با سه تیپ خود به فرماندهی قرارگاه قدس و کربلا و اثرگذاری آن در عملیات بیت المقدس و آزادسازی خرمشهر است که حدود ۲۱۲ شهید از لشگر ۱۶ زرهی قزوین در این عملیات به درجه شهادت نائل شدند.

این مسئول ابراز کرد: عملیات بیت المقدس در واقع مصداق واقعی و ارزشمند یکی از بزرگترین عملیات‌های دوران دفاع مقدس بود که با وحدت فرماندهان ارتش، سپاه، نیروهای نظامی، جهاد، بسیج و آحاد مردم انجام شد و با آزادسازی خرمشهر از دست رژیم بعث عراق به پیروزی رسید.

شفیعی در پایان گفت: آزادسازی خرمشهر در دوران دفاع مقدس به عنوان یکی از فتوحات بزرگ رزمندگان اسلام ماندگار است که این رویداد شیرین برای نسل آینده به عنوان نماد پایداری و استقامت نیز شناخته می‌شود.

منبع: مهر

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: