کد خبر: 4059424
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۶

معاون پژوهش حوزه علمیه استان قزوین گفت: امروز نیازمند تقویت نگاه پژوهشی در میان اساتید مدارس علمیه هستیم، چرا که تا زمانی اساتید نگاه پژوهشی نداشته نباشند نمی‌توان انتظار داشت که این مسأله مهم در میان طلاب مدارس نهادینه شود.

سبحانی نیا معاون پژوهش حوزه علمیه قزوین

به گزارش یکنا از قزوین، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدرضا سبحانی‌نیا، معاون پژوهش حوزه علمیه استان قزوین، ظهر امروز سوم خرداد در نشست شورای سیاستگذاری علامه حلی قزوین گفت: جشنواره علامه حلی فرصتی برای رقابت آثار پژوهشی طلاب حوزه‌های علمیه کشور است و استان قزوین در این عرصه به خوبی وارد شده است.

معاون پژوهش حوزه علمیه قزوین تصریح کرد: حوزه علمیه قزوین در زمینه پژوهشِ طلاب و اساتید گام‍‌های خوبی برداشته و اقدامات شایسته‌ای در این زمینه انجام داده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر اساتید بخشی از برنامه‌های آموزشی خود را در قالب تحقیق و پژوهش از طلاب درخواست کنند به طور حتم این روش بستری را برای نهادینه شدن روح پژوهش در طلاب فراهم می‌کند.

سبحانی‌نیا ادامه داد: امروز نیازمند تقویت نگاه پژوهشی در میان اساتید مدارس علمیه هستیم، چرا که تا زمانی اساتید نگاه پژوهشی نداشته نباشند نمی‌توان انتظار داشت که این مسأله مهم در میان طلاب مدارس نهادینه شود.

در این جلسه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدتقی سبحانی‌نیا، مدیر حوزه علمیه قزوین و حجت‌الاسلام‌والمسللمین رضا کاظم‌لو مدیر حوزه علمیه خواهران مطالبی را برای برگزاری هرچه بهتر این جشنواره پژوهشی استانی ارائه کردند.

در این نشست همچنین بر اجرایی شدن مرحله مدرسه‌ای جشنواره هفتم استانی تأکید و مشکلات پیش‌روی مدارس در این زمینه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مصوّب شد که مرحله مدرسه‌ای در تمام مدارس اعم از خواهران و برادران اجرا شود.

در پایان نشست حجت‌الاسلام‌والمسلمین فاضل به عنوان دبیر هفتمین جشنواره علامه حلی قزوین معرفی شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: