کد خبر: 4077019
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۸
بیانیه بسیج رسانه استان قزوین

رسالت خبرنگار متعهد و متخصص در راستای امیدآفرینی است

در بیانیه سازمان بسیج رسانه قزوین آمده است که خبرنگار متعهد و متخصص ایرانی در راستای امیدآفرینی و کمک به حل مشکلات می‌تواند قدم بردارد.

رسالت خبرنگار

به گزارش ایکنا از قزوین، سازمان بسیج رسانه استان قزوین به مناسبت گرامیداشت هفته خبرنگار بیانیه‌ای صادر کرد.

متن بیانیه به شرح زیر است؛

بسمه تعالی

امام حسین(ع): إِنَّما خَرجْتُ لِطَلَبِ إلاصلاحِ فی أُمَّةِ جَدّی، أُریدُ أنْ آَمُرَ بالمَعروفِ و أنهی عَنِ المنکَرِ وَ اَسیرُ بِسیرَةِ جَدّی و أبی/ همانا برای اصلاح در کار امت جدم قیام کردم. می‌خواهم امر به معروف و نهی از منکر و به شیوه جد و پدرم حرکت کنم.

امسال روز خبرنگار با عاشورای حسینی(ع)، این عظیم‌ترین و توحیدی‌ترین نهضت روشنگری عالم تلاقی کرده و بیشتر از سال‌های گذشته شور و شعور و حرارت شهدای خبرنگار که در میادین مختلف، به عشق حرفه‌ مقدسشان و خدمت به اسلام، انقلاب و میهن شجاعانه جهاد کردند و پرکشیدند، تداعی می‌شود و به راستی شهدا دانش آموختگان مکتب امام حسین (ع) هستند.

امروز در کارزار دنیای کنونی که مخاطب از هر سویی بمباران خبری می‌شود قلم خبرنگار متعهد چون شمشیری است که عمق واقعه را شکافته و حقایق را به منصه ظهور می‌رساند و این همان تبیین است که رهبر معظم انقلاب با دعوت از همه اقشار بخصوص اهالی رسانه اعلام جهاد کردند: «دست‌ اندرکاران‌ مطبوعات‌ باید نسبت‌ به‌ عموم‌ مسائل‌ زندگی‌ و تحولات‌ اجتماعی‌ دارای‌ معرفت‌، روشن‌بینی‌ و قدرت‌ تشخیص‌ و روشن‌فکری‌ بیشتری‌ در مقایسه‌ با دیگران‌ باشند و بر همین‌ اساس‌ وظیفه‌ دارند به‌ مردم‌ کشور و جامعه‌ آگاهی‌های‌ لازم‌ را بدهند».

امروز روشنگری لازم است، سعی کنید ذهن‌ها را به اعماق حقایق و مسائل برسانید. تبیین را اساس کار بدانید؛ بر همین اساس به نظر می رسد، اقدامات تبیینی و بصیرتی برای تشریح وضع موجود و ریشه‌یابی مشکلات، تبیین نحوه مسأله‌یابی و قرائت‌های تحلیلی از شرایط موجود و راهکارهای برون‌رفت از آن، مقابله با جنگ اقتصادی و تلاش برای خنثی‌سازی تحریم‌ها، پاسداری از جهاد کبیر نظام در برابر استکبار، مطالبه‌گری در حوزه عدالت، کمک به مبارزه با فساد، پاسداری از آزادی و استقلال ملی، جوان‌گرایی و جوان‌پروری و ارائه الگویی مطلوب، روزآمد و موفق از سبک زندگی اسلامی ایرانی مهمترین اقداماتی است که خبرنگار متهعد و متخصص ایرانی در راستای امیدآفرینی و کمک به حل مشکلات می تواند انجام دهد.

اینجانب ضمن تسلیت فرا رسیدن ماه محرم، تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) «روز خبرنگار» را گرامی داشته و با تقدیر از مجاهدت و شجاعت دست اندرکاران حوزه خبر و خبررسانی، آرزوی توفیق روزافزون برای تلاشگران عرصه آگاه‌سازی و هدایتگر افکار عمومی به سوی حقیقت و اعتلای جامعه اسلامی را از درگاه پروردگار متعال مسئلت دارم.

محمد کشاورز، مسئول سازمان بسیج رسانه استان قزوین

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha