کد خبر: 4155925
تاریخ انتشار : ۲۷ تير ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۱

ممنوعیت فعالیت خبرنگار متخلف در قزوین

معاون دادستان قزوین گفت: مدیرمسئول یکی از خبرگزاری‌های استان قزوین به علت چندین فقره نشر اکاذیب در فضای مجازی به قصد تشویش اذهان عمومی تحت تعقیب کیفری قرار گرفت و در راستای اجرای ماده ۲۴۷ قانون آئین دادرسی کیفری به مدت ۳ ماه از اشتغال به حرفه خبرنگاری محروم شد.

حکم دادگاه

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین، رحمان درویش حداد، معاون دادستان قزوین، گفت: با عنایت به رصد فضای مجازی و حسب گزارشات واصله مبنی بر چندین فقره نشر اکاذیب در فضای مجازی به قصد تشویش اذهان عمومی مدیرمسئول یکی از خبرگزاری‌های استان قزوین تحت تعقیب کیفری قرار گرفت.

وی افزود: پس از تفهیم اتهام و صدور قرار تأمین مناسب کیفری از سوی شعبه رسیدگی کننده به پرونده و در راستای اجرای ماده ۲۴۷ قانون آئین دادرسی کیفری به مدت ۳ ماه فرد مذکور از اشتغال به حرفه خبرنگاری و خبرنویسی و هرگونه فعالیت مرتبط با خبر و نشر آن در فضای مجازی و سایر رسانه‌های مکتوب محروم است.

این مسئول بیان کرد: خبرنگاری یک رسالت مقدس جهت ایجاد آگاهی‌های عمومی و اجتماعی برای اعتلای فرهنگ و هنر و تعالی جامعه است و قطعاً در راستای احیا حقوق عامه این دادستانی موظف به حفظ امنیت و آرامش عمومی شهروندان در فضای حقیقی و حتی در فضای مجازی است و به همین علت ضمن تأکید بر اهمیت جایگاه خبرنگاری و تجلیل از خبرنگاران روشن ضمیر و آگاه، قطعاً بامتخلفین در این حوزه برخورد لازم را خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: قوه قضائیه نهادی است فارغ از بحث‌های سیاسی و جناحی و قطعاً اجازه سوءاستفاده از این ارگان‌ مقدس را به کسی نخواهیم داد و برخورد با مدیرمسئول خاطی ارتباطی به مسائل سیاسی پیش آمده در روزهای اخیر ندارد.

حداد یادآور شد: در خصوص اخبار منتشره در فضای مجازی در خصوص برخورد با خبرنگار ناشر خبر حواشی زمان استقبال وزیر میراث فرهنگی در استان، به استحضار می‌رساند تاکنون پرونده‌ای در این مورد در دادسرا تشکیل نشده است.

انتهای پیام
captcha