اجرای طرح «هر شهید یک حافظ» در قزوین
کد خبر: 4219055
تاریخ انتشار : ۰۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۲۹

اجرای طرح «هر شهید یک حافظ» در قزوین

مسئول اجرایی قرارگاه شهید آوینی در قزوین گفت: طرح «هر شهید یک حافظ» در قزوین اجرا می‌شود که بر اساس آن هر قرآن‌آموز به نیت یکی از شهدای استان، طرح حفظ خود را انجام دهد.

حافظان قرآن

حجت الاسلام والمسلمین علی رمضانی، مسئول اجرایی قرارگاه شهید آوینی در قزوین، در حاشیه مراسم رونمایی از طرح «هر شهید یک حافظ» از سلسله برنامه‌های قرارگاه شهید آوینی، در گفت‌وگو با ایکنا از قزوین، گفت: طرح «هر شهید یک حافظ» در راستای توانمندی و آموزش اهالی قرآن به همت مهد قرآن اجرا خواهد شد و در این طرح هر قرآن‌آموز به نیت یکی از شهدای استان طرح حفظ قرآن خود را انجام خواهد داد.

 وی ادامه داد: براساس منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن کریم در کشور، طرح «هر شهید یک حافظ» پیش‌بینی و اجرا می‌شود و وزارت فرهنگ و ارشاد هم تحت عنوان قرارگاه شهید آوینی از این طرح حمایت می‌کند.

این مسئول خاطرنشان کرد: قرارگاه شهید آوینی در وزارت ارشاد با هدف بهره‌مندی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های مردمی، تقویت هویت دینی، معرفی و برون‌سازی فعالیت‌ها، تحکیم بنیان خانواده، توجه به فرهنگ تعاون و اقتصاد، اولویت بخشی به برنامه‌های فرهنگی و هنری در فضای مجازی و توجه به مناطق کم برخوردار  ایجاد شده است.

رمضانی در پایان اظهار کرد: تقویت دوره‌های آموزش تفسیر آیات قرآن و برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای قاریان قرآن از دیگر برنامه‌های اداره ارشاد استان قزوین است و امیدواریم با کمک ظرفیت مؤسسات قرآن، تولید کلیپ و انیمیشن هم در این حوزه‌ها داشته باشیم.

انتهای پیام
captcha