کد خبر: 3532858
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۹
گروه فعالیت‌های قرآنی: رئیس هیئت‌ مدیره مؤسسه قرآنی نورالبیان‌المبین قزوین گفت: مؤسسه بیان، به‌عنوان مؤسسه سطح یک قرآنی، برگزارکننده کلاس‌های علوم و فنون تخصصی قرآن است.
مصطفی فضلعلی، رئیس هیئت‌ مدیره مؤسسه قرآنی نورالبیان‌المبین قزوین در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از قزوین، درباره فعالیت‌های این مؤسسه، گفت: مؤسسه نورالبیان‌المبین سال ۱۳۸۹ با عنوان مرکز آموزش‌های تخصصی قزوین، زیر نظر دارالقرآن سازمان تبلیغات اسلامی و به عنوان موسسه سطح یک شروع به فعالیت کرد.
وی با بیان اینکه فعالیت آموزشی مؤسسه نورالبیان‌المبین بیشتر در حوزه‌های علوم و فنون تخصصی قرآن است، افزود: هر گونه دوره تخصصی در استان از محدوده سنی دبستان به بالا و برای آقایان توسط این موسسه برگزار می‌شود و در حال حاضر هم موسسه بیان، مسئول برگزاری طرح تخصصی پرورش استعدادهای برتر قرآنی است که بصورت کشوری برگزار می‌شود و در قزوین موسسه بیان، متولی اجرا و برگزاری این طرح است.
 فضلعلی بیان کرد: برنامه‌های آموزشی حفظ، تفسیر، برنامه‌ریزی درسی، ترجمه، مفاهیم، نجوم اسلامی و ... در مؤسسه نورالبیان‌المبین آموزش داده می‌شود و فعالیت‌های جانبی دیگری نیز برای قرآن‌آموزان، نظیر برنامه‌های تفریحی و ورزشی، کلاس‌های عقیدتی و کارگاه‌های مشاوره درسی و خانواده در این موسسه پیش‌بینی شده است.
این فعال قرآنی با بیان اینکه هر آموزش و فعالیتی در جامعه در سطح تخصصی دنبال می‌شود، اظهار کرد: امروز رشته‌های قرآنی نیز به صورت تخصصی آموزش داده می‌شود، اما هنوز آن دیدگاه سنتی در جامعه نسبت به آموزش قرآن حاکم است؛ در حال حاضر که آموزش‌های موسسات قرآنی به سمت تخصصی‌تر شدن پیش می‌رود، باید در این راستا تلاش شود که اهمیت کلاس‌های قرآنی کمتر از اهمیت سایر فعالیت‌های روزمره نوجوانان و جوانان نیست، بلکه بیشتر هم هست.
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: