کد خبر: 3829053
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴
گروه معارف ــ نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در جلسه تفسیر قرآن با اشاره به توقیف نفت‌کش انگلیسی از سوی نیروی دریایی سپاه گفت: قرآن تأکید دارد که دشمنان باید از شما شدّت و قدرت ببینند و هر جا بر اساس نسخه قرآنی عمل کرده و با دشمنان با قدرت برخورد کرده‌ایم، نتیجه گرفته‌ایم.

تجربه نشان داده عمل به نسخه قرآنی نتیجه خواهد داد

به گزارش ایکنا از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، امام‌جمعه قزوین در جلسه تفسیر قرآن کریم شب گذشته، 30 تیرماه که در حسینیه امامزاده اسماعیل(ع) برگزار شد، اظهار کرد: استکبار جهانی در مهندسی دیپلماسی خود به‌گونه‌ای رفتار می‌کند که خسارت و ذلت را به طرف مقابل تحمیل کند و با این شیوه اهدافش را پیش می‌برد.

وی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی در مهندسی دیپلماسی مستقل عمل می‌کند، بیان کرد: جمهوری اسلامی در طرح، برنامه و مهندسی دیپلماسی مستقل است و اجازه نمی‌دهد کسی خسارت و ذلت را بر ایران اسلامی تحمیل کند.

امام‌جمعه قزوین با یادآوری بمباران فرودگاه مهرآباد از سوی بعثی‌ها افزود: امام خمینی(ره) فرمودند دزدی سنگی انداخته و رفته است؛ یعنی اگر واکنش صاحب‌خانه را ببیند، فرار می‌کند اما اگر اقدامی نبیند به خسارت‌های خود ادامه می‌دهد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به توقیف نفت‌کش انگلیسی از سوی نیروی دریایی سپاه پاسداران تأکید کرد: اقدامی که سپاه پاسداران در توقیف نفت‌کش متخلف انگلیسی انجام داد، عزتمندانه بود چراکه به انگلیسی‌ها فهماند اقداماتشان علیه ما بی‌پاسخ نمی‌ماند.

وی افزود: در حالی‌که یک کشتی انگلیسی در این اقدام توقیف شد اما بر روی ادبیات «ترامپ» نیز اثرگذار بود و او را نیز مؤدب کرد و این مهم نشان می‌دهد باید مقابل دشمنان با اقتدار رفتار کنیم.

آیت‌الله عابدینی با تأکید بر اینکه تاکنون هرچه خسارت کشیده‌ایم برای این بوده که با دشمنان با نسخه قرآنی عمل نکرده‌ایم، بیان کرد: قرآن تأکید دارد که دشمنان باید از شما شدّت و قدرت ببینند و هر جا بر اساس نسخه قرآنی عمل کرده و با دشمنان با قدرت برخورد کرده‌ایم، نتیجه گرفته‌ایم.

این مفسر قرآن کریم با اشاره به آیه «وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّة» اظهار کرد: خدا از ما می‌خواهد هر چه در توان داریم برای مقابله با دشمنان آماده کنیم و خود را با تجهیزات نظامی مجهز نماییم و آن‌قدر قوی باشیم که دشمنان رعب و وحشت در جانشان بیفتد.

وی بیان کرد: خدا از انسان‌های ذلیل حمایت نمی‌کند بلکه از انسان‌های با عزت حمایت و پشتیبانی می‌کند زیرا خداوند عزیز و قوی است و به همین خاطر انسان‌های عزیز و قوی را دوست دارد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: