کد خبر: 3860925
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
گروه معارف ــ نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: گرفتاری‌های ما ناشی از ضعف عقلانی و ارادی است؛ لذا باید به عقل به دانایی و به اراده توانایی دهیم و نماز به‌عنوان شاخص‌ترین اهرم تقوا، بهترین راه برای نیرومند ساختن انسان و مقابله با ضعف است و تقوا نیز عقل را دانا و اراده را توانا می‌کند.

نماز، شاخص‌ترین اهرم تقواست/ گرفتاری‌های ما ناشی از ضعف عقلانی و ارادی است

به گزارش ایکنا از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌ جمعه قزوین، در پنجمین اجلاس استانی نماز و مدرسه که ظهر امروز ۱۰ آذرماه با حضور مسئولان کشوری، استانی و اقشار مختلف مردم در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: نماز ستون همه امور دین است و نمی‌توان نسبت به ستون بی‌اهمیت بود و آن را رها کرد.

وی افزود: اگر نماز اقامه شود بی‌شک وحدت و انسجام، عدالت دینی، حلال و حرام دین و زیبایی‌های معنوی و مادی در جامعه اسلامی سروسامان خواهد یافت با این حال باید به این نکته توجه کرد که ولایت ستون نماز است و براساس روایات اگر کسی نداند امام و رهبرش در امور دینی کیست، ذره‌ای ثواب در قیامت نزد خداوند نخواهد داشت و اهل ایمان به‌حساب نمی‌آید.

آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: گرفتاری‌های ما ناشی از ضعف عقلانی و ارادی است لذا باید به عقل به دانایی و به اراده توانایی دهیم و نماز به‌عنوان شاخص‌ترین اهرم تقوا، بهترین راه برای نیرومند ساختن انسان و مقابله با ضعف است و تقوا نیز عقل را دانا و اراده را توانا می‌کند.

این مقام مسئول با بیان اینکه نماز عمران و آبادانی را رقم می‌زند، گفت: برای داشتن کشوری آباد، آموزش‌وپرورش و دانشگاهی با نشاط علمی بالا و مردمی با نشاط، اهل دانش و علم و کار و زحمت باید همت کنیم که اقامه نماز بستر این امر را ایجاد می‌کند زیرا عبادت و بندگی و ذکر موجب آرامش و امنیت شده و قلب با ذکر خدا آباد می‌شود.

مدرسه و مسجد کانون‌های تربیتی کودکان و نوجوانان

هدایت‌الله جمالی‌پور استاندار قزوین، نیز در این مراسم با بیان اینکه نماز خواندن با عامل بودن به نماز فرق دارد، اظهار کرد: کسی که نماز بخواند و اهل عمل نباشد هم به خود و هم جامعه و هم جایگاه دین و نماز آسیب می‌زند و همین موجب می‌شود رفتار این افراد دینی و برگرفته از تقوا نباشد.

وی افزود: اقامه نماز جامعه را اصلاح و ناپاکی‌ها را از بین می‌برد لذا لازم است در جامعه اسلامی نماز در کنار خلاق نبوی و علوی جاری و ساری باشد که در این صورت شاهد شکوفایی و سعادت جامعه بشری خواهیم بود.

جمالی‌پور با تأکید بر اینکه مدرسه بهترین مکان برای تبلیغ دین و نماز است، اضافه کرد: برای داشتن جامعه علوی و آرمانی سرمایه‌گذاری برای تربیت کودکان در سنین پایین بسیار ضروری است و در دنیای امروز این امر که راه توسعه پایدار کشورها در نظام آموزشی است بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

این مسئول یادآور شد: مدرسه و مسجد در کنار هم به‌عنوان کانون تربیتی کودکان و نوجوانان مطرح است ازاین‌رو توجه به آن موجب کاهش آسیب‌ها در جامعه خواهد شد.

به گزارش ایکنا، در پایان این مراسم با حضور مسئولان، از فعالان نماز ادارات، آموزش‌وپرورش و یاوران نماز استان تجلیل شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: