کد خبر: 3870336
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مدیر مؤسسه فرهنگی ـ قرآنی حضرت سیدالساجدین(ع) قزوین، گفت: محصولاتی از قبیل نرم‌افزارهای قرآنی در نمایشگاه کم بود و محصولات الکترونیکی زیادی ارائه نشده بود، در واقع قسمت نرم‌افزاری نمایشگاه ضعیف بود و پیشنهاد می‌شود در دوره‌های برگزاری آینده حتماً قسمت نرم‌افزاری را تقویت کنند.

ارائه محصولات نرم‌افزاری در نمایشگاه قرآن قزوین ضعیف بود

لیلا یوردخانی، مؤسسه فرهنگی ـ قرآنی حضرت سیدالساجدین(ع) قزوین در گفت‌وگو با ایکنا از قزوین، با اشاره به برگزاری دوازدهمین دوره نمایشگاه قرآنی استان قزوین تصریح کرد: نمایشگاه قرآن بعد از وقفه چندین ساله در قزوین برگزارشده است و برگزاری آن بعد از چند سال قابل‌تقدیر است اما نقاط ضعفی نیز وجود دارد.

وی افزود: در این دوره از نمایشگاه شاهد حضور کم انتشارات هستیم درحالی‌که می‌توانست این حضور بیشتر و محصولات متنوع‌تری ارائه شود، در حال حاضر محصولات داخل نمایشگاه از تخفیف 40 درصدی برخوردار هستند اما محصولات مناسبی عرضه نشده بود.

موسسه فرهنگی - قرآنی حضرت سیدالساجدین(ع) قزوین یادآور شد: یک بخش از نمایشگاه به مؤسسات قرآنی تخصیص داده‌شده است، اما اداره کل فرهنگ و ارشاد باید حمایت بیشتری از مؤسسات داشته باشد و به یک غرفه بسنده نشود، با توجه به اینکه مؤسسات شرایط اقتصادی خوبی ندارند انتظار داریم در مسائلی مانند پشتیبانی از ما حمایت کنند.

وی تأکید کرد: همچنین محصولاتی از قبیل نرم‌افزارهای قرآنی در نمایشگاه کم بود و محصولات الکترونیکی زیادی ارائه نشده بود، در واقع قسمت نرم‌افزاری نمایشگاه ضعیف بود و پیشنهاد می‌شود در دوره‌های برگزاری آینده حتماً قسمت نرم‌افزاری را تقویت کنند.

یوردخانی بیان کرد: محل در نظر گرفته برای نمایشگاه ازلحاظ معنوی جایگاه خوب و زیبایی است و می توان حس معنویت را در این مکان دریافت کرد اما با توجه به اطلاع‌رسانی و تبلیغات ضعیف استقبال بازدیدکننده‌ها زیاد نبود، اگر نمایشگاه قرآن مانند سایر نمایشگاه‌ها در محل دائمی برگزار می‌شد استقبال بیشتری از آن صورت می‌گرفت چراکه مکان شناخته‌شده‌ای است.

وی افزود: تبلیغات نمایشگاه قرآن در سطح شهر ضعیف و کمرنگ بود، با توجه به این‌که نمایشگاه در محل جدیدی برگزار می‌شود انتظار می‌رفت که تبلیغات گسترده‌تری صورت بگیرد.

مؤسسه فرهنگی ـ قرآنی حضرت سیدالساجدین(ع) قزوین در پایان تأکید کرد: انتظار می‌رود سال آینده در برگزاری نمایشگاه بیشتر از بنیه شهر استفاده شود چراکه شهر قزوین ظرفیت‌های خوبی ازجمله انتشارات و نرم‌افزاری در حوزه قرآن دارد، حضور انتشارات از شهرهای دیگر نیز خوب است اما خود شهر و کتاب‌فروش‌هایی شهر که در عرصه قرآن فعالیت دارند باید بیشتر شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: