کد خبر: 3873920
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵
گروه سیاست و اقتصاد ــ پایگاه بسیج کارگری شهید شیرودی به‌عنوان الگو برای دیگر پایگاه‌های کشور معرفی خواهد شد؛ این پایگاه ۷۰ عضو دارد که تمامی کارگران واحد تولیدی تک پرس عضو آن هستند.

فعالیت یک واحد تولیدی در قزوین با کارگران بسیجیبه گزارش ایکنا از قزوین، واحد تولیدی تک پرس با 70 نیرو با تمام توان در جبهه اقتصادی فعالیت دارد و مدیر آن نیز فردی بسیجی است که در عرصه اقتصادی نیز بسیجی‌وار در صحنه حضور دارد و با تمام ناملایمات اقتصادی، علاوه بر کارگری در این واحد تولیدی سکان آن را در دست دارد.

این واحد تولیدی یک پایگاه بسیج دارد که نام آن مزین به نام شهید خلبان شیرودی است. تمامی کارکنان آن عضو بسیج هستند و در همه برنامه‌های فرهنگی و استانی حضور دارند؛ هنگام فعالیت در عرصه جنگ اقتصادی لباس کارگری و هنگام حضور در صحنه و حمایت از امام و انقلاب لباس بسیجی بر تن کرده و در صحنه حضور پیدا می‌کنند.

میرزایی، مدیر این شرکت تولیدی که جانباز است و ۴۰ ماه سابقه حضور در جبهه دارد، در بین خبرنگاران اظهار می‌کند: هر چه داریم به برکت خون شهداست، به انقلاب علاقه دارم و افتخار می‌کنم که فرزند جمهوری اسلامی هستم.

وی می‌گوید: ما بچه‌های انقلاب هستیم و باید بسیجی باشیم برای همین منظور سال ۹۶ برای راه‌اندازی پایگاه بسیج کارگری در این شرکت پیگیری‌های زیادی انجام دادم.

میرزایی با اشاره به اینکه تمامی کارگران این واحد تولیدی با اشتیاق به عضویت بسیج درآمده‌اند، اضافه می‌کند: بسیجی شدن و روحیه انقلابی در اخلاق و رفتار کارگران و همچنین در روند تولید تأثیر بسیاری داشته است.

وی یادآور می‌شود: هنگام دفاع مقدس شش ساعت در خط مقدم نگهبانی می‌دادیم و اکنون نیز به‌عنوان یک بسیجی در خط مقدم جبهه اقتصادی هر کاری از دستمان برآید انجام می‌دهیم و هیچ ترسی در وجودمان نیست.

فعالیت یک واحد تولیدی در قزوین با 100 درصد کارگر بسیجی

گوش‌به‌فرمان رهبر هستیم

میرزایی با بیان اینکه گوش‌به‌فرمان رهبر هستیم، تأکید می‌کند: تا روزی که توان در بدن داشته باشم کار خواهم کرد چراکه من همان بسیجی ابتدای انقلاب هستم و فکر می‌کنم اکنون اگر باری از این مملکت نمی‌کاهم حداقل نباید سربار مملکت باشم، به همین جهت تا به امروز برای فعالیت در عرصه اقتصاد هیچ وامی دریافت نکرده‌ام.

وی با اشاره به اینکه صداقت و بی‌ریا بودن رمز موفقیت و پیشرفت است، بیان می‌کند: با همکاری کارگران به این مرحله رسیده‌ایم و تمام کارهای این واحد را با مشورت آنان پیش می‌بریم.

این مدیر با بیان اینکه کارگران این واحد تولیدی همه بسیجی فعال هستند، تأکید می‌کند: بنده از اول انقلاب بسیجی بودم و تا روزی که زنده هستم بسیجی خواهم ماند و در حال حاضر نیز کارگران ما بسیجی‌وار کار می‌کنند، شرکت‌های تولیدی دیگر نیز می‌توانند الگوبرداری کرده و این‌گونه فعالیت کنند.

وی بیان می‌کند: کسی ما را اجبار نکرده که بسیجی باشیم ما عاشقانه به این کسوت درآمده‌ایم، افتخار می‌کنم که یک کارگر بسیجی هستم و هیچ‌گاه ادعای کارفرمایی نمی‌کنم.

میرزایی با اشاره به نام‌گذاری این پایگاه به نام شهید شیرودی تصریح می‌کند: شهید شیرودی در منطقه غرب به‌ویژه در دشت ذهاب علاقه‌مندان بسیاری دارد و مردم کُرد خاطرات خوب و شیرینی از این شهید والامقام دارند و عاشق این شهید هستند.

هدف شرکت تک پرس فراتر از واحد تولیدی است

سرهنگ حسینعلی شیخ، جانشین فرمانده سپاه امام رضا(ع) شهرستان البرز نیز با حضور در این واحد تولیدی در بین خبرنگاران بیان می‌کند: شرکت تک پرس میرزایی یکی از واحدها تولیدی موفق در البرز است، این شرکت نسبت به سایر شرکت‌هایی که ما پایگاه‌های بسیج داریم متفاوت است و می‌توان گفت که نسبتاً شاخص‌های آن با دیگر شرکت‌ها فرق می‌کند و مهم‌ترین آن این است که یک فرد بسیجی و رزمنده مدیریت آن را بر عهده دارد و این عامل باعث شده 100 درصد نیروهای آن بسیجی باشند.

وی افزود: کارگران این شرکت بسیجی‌وار کار می‌کنند و نسبت به کاری که انجام می‌دهند اعتقاد دارند و هدف خود را فراتر از یک واحد تولیدی می‌دانند؛ کارگران در برنامه‌های فرهنگی سپاه و منطقه حضور 100 درصدی و چشمگیری دارند که این عوامل باعث شده این واحد جزو یکی از واحدهای موفق در سطح شهرستان باشد.

شیخ بیان کرد: شهرستان البرز بیشترین واحد پایگاه‌های بسیج کارگری را دارد؛ این واحد به‌عنوان برترین پایگاه بسیج معرفی شده تا الگویی برای سایر واحدهای بسیج باشد و سایر نهادها، ادارات و شرکت‌ها ببینند عزیزانی در بسیج فعال هستند به کارشان لطمه وارد نشده و از امور اقتصادی بازنمی‌مانند.

به گزارش ایکنا، این پایگاه مزین به عکس شهداست و کارگران به صورت نمادین لباس بسیجی بر تن می‌کنند و آن را افتخاری برای خود می‌دانند، به اذعان یکی از کارگران چون لباس بسیجی در این پایگاه کم است همیشه بر سر پوشیدن این لباس مقدس بین کارگران رقابت وجود دارد؛ پس از حضور در مراسم‌های مختلف نیز مدیر شرکت خودش لباس‌ها را شسته و اتو می‌کند و به هیچ‌کس اجازه این کار را نمی‌دهد.

فعالیت یک واحد تولیدی در قزوین با 100 درصد کارگر بسیجی

بر اساس گفته مسئولان، پایگاه کارگری شهید شیرودی به‌عنوان پایگاه اسوه در کشور معرفی خواهد شد. حضور در خط تولید و مونتاژ شرکت تک پرس و دیدن تلاش مضاعف کارگران برای رونق تولید این معنا به ذهن هر ایرانی متبادر می‌شود که در دهه چهارم انقلاب و در شرایط اقتصادی کنونی آنچه بیش از هرچه اهمیت دارد حضور بسیجی‌وار در جبهه اقتصادی برای بی‌نیازی از بیگانگان است.

گزارش از سیده زهرا حسینی فلاح

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: