کد خبر: 3888816
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶
امام جمعه قزوین گفت: ظهور امام عصر(عج) وابسته به این است که آمادگی این ظهور در مردم ایجاد شود، یعنی تا زمانی که مردم در دنیا تن به ستم می‌دهند هنوز آمادگی ظهور حضرت را پیدا نکرده‌اند، مردمی که تن به ظلم می‌دهند مظلوم نیستند باید بدانیم که امام زمان(عج) برای مظلومان ظهور می‌کند.

لازمه ظهور امام زمان(عج)، آمادگی مردم و مقابله‌ با ظلم استبه گزارش ايكنا از قزوين، به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه قزوين، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوين، در برنامه زنده تلویزیونی سروش آسمانی شبکه قزوین که امروز 15 فروردين در مسجدالنبی(ص) برگزار شد، ضمن تبریک میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان گفت: حضرت از بزرگ‌ترین جوانمردان تاریخ هستند. جوانمردی تاریخ مصرف ندارد و هیچ‌وقت تمام نمی‌شود و امروز نیز با وجود گذشت سال‌ها از واقعه عاشورا، جوانمردی حضرت الگوی جوانان ما قرار دارد و پایان‌پذیر نیست.

وی با اشاره به در پیش بودن ولادت حضرت صاحب‌الزمان(عج) اظهار كرد: امام زمان(عج) یعنی امام امید و عدالت، یعنی امام علم و دانش، یعنی امام حمایت از مظلومان و مستضعفان عالم، یعنی امامی که برای رفع کدورت‌ها و بدی‌ها و ظلمت‌ها و جهالت‌ها و نادانی‌ها ظهور می‌کند.

امام جمعه قزوین بيان کرد: ظهور امام عصر(ع) وابسته به این است که آمادگی این ظهور در مردم ایجاد شود، یعنی تا زمانی که مردم در دنیا تن به ستم می‌دهند هنوز آمادگی ظهور حضرت را پیدا نکرده‌اند. مردمی که تن به ظلم می‌دهند مظلوم نیستند باید بدانیم که امام زمان(عج) برای مظلومان ظهور می‌کند.

وی ادامه داد: افرادی که تن به ظلم می‌د‌هند منظلم هستند یعنی ظلم‌پذیرند، امام عصر(عج) هیچ مناسبتی با ظلم‌پذیران نداشته و علاقه‌ای به آن‌ها ندارد. مظلومان مورد حمایت امام قرار می‌گیرند، این افراد مقابل ظلم واکنش درست انجام می‌دهند و تلاش و جهادگری می‌کنند مانند مردم یمن، بحرین و فلسطین و غزه و لبنان و سوریه و عراق که با تمام امکانات و تلاش خود مقابل دشمن ایستاده‌اند.

آیت‌الله عابدینی تصريح کرد: در محور همه جهادگران جهان، ملت مقام و بزرگ ایران اسلامی قرار دارد که سال‌هاست مقاومت دارند و مقابل زورگویی امریکایی‌ها ایستاده‌اند، مردم ما مظلوم هستند و در مقابل تحریم و جنگ‌افروزی‌ها و بدعهدی‌های آن‌ها ایستاده‌اند و خود را تجهیز کرده‌اند، مردم ایران در عین اینکه مظلوم هستند اما در مقابل ظالم ایستادگی می‌کنند.

وی اظهار کرد: زمانی که ما معنای درست مظلوم بودن را در میان خودمان و کشورهای اسلامی جهان ارتقا و توسعه ببخشیم زمینه ظهور امام زمان(عج) را فراهم خواهیم کرد، زیرا امام حامی مظلومان است نه حامی ظلم‌پذیران.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین یادآور شد: امام عصر(عج) در همه دوران حامی مظلومان بوده است، در دوران دفاع مقدس که ما هیچ امکاناتی در اختیار نداشتیم با حمایت خدای متعال و امام زمان(عج) موفق به پیروزی شدیم زیرا مظلومانه و با تمام تلاش و جهادگری خود در میدان مقابله با دشمن قرار گرفتیم. امروز با عنایت الهی به عنوان بزرگترین قدرت جهان شناخته شده‌ایم.

آیت‌الله عابدینی بیان کرد: همه مردم دنیا و پیروان مکتب‌های آسمانی و حتی آیین‌های بشر ساخته به شکلی آینده را امیدوار می‌بینند و در انتظار آینده روشنی هستند. در مکتب اهل بیت(ع) موضوع انتظار برای مسلمانان از هر لحاظ روشن و شفاف است اما در مکاتب دیگر موضوع انتظار شفاف و روشن نیست.

وی بيان کرد: در دین اسلام ما به خوبی می‌دانیم که منتظر چه شخصیتی هستیم و قرار است امام زمان(عج) چه اقداماتی انجام دهد، امروز اگر قرار باشد در یک همایش بین‌المللی هرکس از شرایطی که در آینده برای جهان رخ می‌دهد صحبت کند، هیچ کس همچون پیروان ائمه اطهار(ع) نمی‌توانند این آینده را به خوبی ترسیم کنند.

خطیب نمازجمعه قزوين تصريح کرد: مهندسی روشن و شفاف و امیدبخش جهان، فقط در مکتب اهل بیت(ع) رقم می‌خورد زیرا ما ریشه‌های وحیانی داریم که در قرآن کریم از آینده جهان به ما خبر داده‌اند. اینکه ما در بحران‌ها مردم را به بندگی سفارش می‌کنیم این موضوع ریشه قرآنی دارد، زمانی که لیاقت بشر برای بندگی و کمال افزایش می‌یابد یعنی ما درحال زمینه‌سازی برای ظهور منجی عالم بشریت هستیم.

وی در پایان گفت: امیدواریم همه با همان حال دعا و معنویت همیشگی خود را برای استقبال از ماه شریف و مبارک رمضان آماده کنیم و بتوانیم از برکات این ماه مبارک بدون استرس ويروس کرونا بهره‌مند شویم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: