کد خبر: 3915557
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۰
رئیس‌کل دادگستری قزوین با بیان اینکه دفاع و حمایت از مظلومان و تلاش برای رهایی بخشیدن آن‌ها از مبانی نظام اسلامی است،‌ اظهار کرد: ستاد دیه مجموعه‌ای است که برای رضای خداوند و احیای نفوس و صیانت از عزت انسان‌هایی فعالیت می‌کند که به صورت غیرعمد مرتکب جرمی شده‌اند و جای آن‌ها در زندان‌ها نیست.

ستاد دیه در جهت صیانت از عزت انسان‌ فعالیت می‌کند

به گزارش ایکنا از قزوین، به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین قدرتی، رئیس‌کل دادگستری قزوین، در مراسم تودیع و معارفه مدیر ستاد دیه استان گفت: دفاع و حمایت از مظلومان و تلاش برای رهایی بخشیدن آن‌ها از ظلم و ستم یکی از مبانی نظام اسلامی ما است.

رئیس کل دادگستری قزوین ادامه داد: ستاد دیه مجموعه‌ای است که برای رضای خداوند و احیای نفوس و صیانت از عزت انسان‌هایی فعالیت می‌کند که به صورت غیرعمد مرتکب جرمی شده‌اند و جای آن‌ها در زندان‌ها نیست و جز خداوند، حامی و پناهی ندارند.

وی افزود: ستاد دیه به‌عنوان بازوی توانمند زندان‌ها ضمن کاهش ورودی زندانیان جرائم غیرعمد می‌تواند از گرفتاری بسیاری از زنان و جوانان خانواده‌های در معرض تهدید زندانیان جرائم غیرعمد جلوگیری کرده و این امر بیش از پیش می‌تواند در سلامت اجتماعی اثرگذار باشد.

حجت‌الاسلام قدرتی با اشاره به‌ضرورت توسعه تعاملات با نهادهای مردمی و تشکل‌های اقتصادی و صنعتی اعلام کرد: امروز استفاده از ظرفیت‌ها در کمک به زندانیان جرائم غیرعمد ضروری است.

در ادامه «مهدی عبدیان»، مدیر جدید ستاد دیه استان قزوین گفت: اساس فعالیت ستاد دیه همواره بر مبنای همکاری و تعامل با اداره زندان‌ها بوده و بدون شک ارتباط زندان و ستاد دیه در کاهش جمعیت کیفری هدف مشترکی است که برای رسیدن به آن باید هماهنگی و ارتباط بیشتری بین این 2 مجموعه برقرار شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: