کد خبر: 3963822
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۴
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: کاروانی تحت عنوان «کرسی سیار قرآنی» در شهر راه‌اندازی خواهیم کرد و بر این اساس طی هفت روز ۱۴ برنامه به‌صورت سیار در سطح استان قزوین برگزار خواهد شد که در آن به‌جای سرود، تلاوت قرآن و همخوانی آن را شاهد خواهیم بود.

«کرسی سیار قرآنی» ابداع اوقاف قزوین برای روزهای کرونایی

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مصطفی مجیدی، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین، در گفت‌وگو با ایکنا از قزوین، اظهار کرد: اداره اوقاف هر سال ماه رمضان برنامه‌های مختلفی را برگزار می‌کرد ولی امسال هم مانند سال گذشته به‌دلیل شیوع کرونا برنامه‌ها به‌گونه‌ای دیگر اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: به‌دلیل رنگ‌بندی قرمز کرونایی برنامه‌های حضوری تعطیل است و طرح «ضیافت الهی» را در ماه مبارک رمضان اجرا خواهیم کرد. مبلغان در فضای مجازی به تولید محتوا خواهند پرداخت؛ ادعیه و برنامه‌ها نیز بدون حضور مستمع برگزار خواهد شد. برای شب‌های قدر نیز منتظر تصمیم ستاد ملی کرونا هستیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین خاطرنشان کرد: در ماه مبارک رمضان ۲ محفل تربیتی برای ارتقای سطح تلاوت جوانان در ۲ بقعه برگزار خواهد شد. با همکاری شورای عالی قرآن و اداره کل تبلیغات اسلامی استان کاروانی تحت عنوان «کرسی سیار قرآنی» در شهر راه‌اندازی خواهیم کرد و بر این اساس طی هفت روز ۱۴ برنامه به‌صورت سیار در سطح استان قزوین برگزار خواهد شد که در آن به‌جای سرود، تلاوت قرآن و همخوانی آن را شاهد خواهیم بود که یک کار ابداعی است.

وی گفت: علاوه بر فضای مجازی سعی خواهیم کرد کارهای نو انجام دهیم مانند اعیاد ماه شعبان، در میلاد امام حسن (ع) نیز کاروان‌های شادی راه‌اندازی خواهد شد تا علاوه بر جلوگیری از تجمع، فضای ماه مبارک رمضان برای همشهریان تداعی شود.

حجت‌الاسلام مجیدی خاطرنشان کرد: ترتیل قرآن کریم مانند سال‌های گذشته انجام خواهد شد و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان نیز یکی از اعضای این برنامه است؛ برای تفسیر یکی از اساتید بنام در مدت ۱۰ روز در استان قزوین حضور پیدا خواهد کرد به همین جهت در تلاش هستیم ۳۰ برنامه ضبط و با رایزنی صداوسیمای مرکز قزوین آن را پخش کنیم؛ همچنین برنامه‌های افطار و سحر صداوسیمای مرکز قزوین در بقاع متبرکه استان ضبط شده است.

وی در خصوص فعالیت در فضای مجازی توضیح داد: از ابتدای کرونا در فضای مجازی برنامه‌های فرهنگی بسیاری اجرا کردیم و در حال حاضر بقاع متبرکه در شبکه‌های اجتماعی عضو هستند و مخاطبین خوبی دارند؛ روحانیون ویژه‌ای برای این منظور تربیت شدند و در این شبکه‌های اجتماعی حضور دارند، این روحانیون علاوه بر حضور در بقاع متبرکه در فضای مجازی نیز تولیدات فراوانی دارند و علاوه بر انتشار تولیدات در شبکه‌های اجتماعی بقعه متبرکه آن را در فضاهای دیگر نیز بازنشر می‌کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین اعلام کرد: در طرح «آرامش بهاری» ۲۴ مُبلغ در بقاع متبرکه فعالیت داشتند که چهار نفر به‌صورت خاص در عرصه تولید محتوا فعالیت داشتند؛ برای ماه مبارک رمضان نیز ۳۰ مبلغ در استان مشغول فعالیت خواهند بود که به‌طور ویژه پنج نفر از آنان در فضای مجازی تولید محتوا خواهند داشت.

حجت‌الاسلام مجیدی در پایان یادآور شد: در ماه مبارک رمضان به مانند سال گذشته طرح «ضیافت همدلی» اجرایی خواهد شد و طی آن ۲۰۰۰ بسته معیشتی هر کدام به ارزش ۵۰۰ هزار تومان در میلاد امام حسن (ع) در بین خانواده‌های آسیب دیده از کرونا توزیع خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: