کد خبر: 4059406
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۸

دادستان عمومی و انقلاب قزوین از پلمب یک شرکت که به صورت غیرمجاز اقدام به فروش اقساطی خودرو می‌کرد خبر داد.

پلمب شرکت فروش اقساطی خودرو

به گزارش ایکنا از قزوین، به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، محمد قاسمی، دادستان قزوین، اظهار کرد: حسب گزارشات واصله و تحقیقات انجام شده، این شرکت غیرمجاز در پوشش نمایشگاه اتومبیل اقدام به فروش اقساطی خود رو می‌کرد.

وی افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده، این شرکت فاقد مجوزهای لازم بوده و به همین خاطر محل شرکت با دستور قضائی و توسط ضابطین پلمب شد و برای مدیران این شرکت در یکی از شعب بازپرسی دادسرای قزوین پرونده قضائی تشکیل شد.

قاسمی در ادامه بیان داشت: طی یکماهه اخیر نیز یکی از این شرکت‌ها که به صورت لیزینگی فعالیت می‌کرد، به دلیل عدم اخذ مجوزات قانونی از بانک مرکزی با دستور قضائی پلمب شد و پرونده آن نیز در مراحل تحقیقات مقدماتی است.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در پایان به شهروندان هشدار داد: شهروندان باید مراقب فعالیت این شرکت‌ها باشند و از صحت فعالیت قانونی آنها اطلاع یابند و دستگاه قضائی توصیه می‌کند، که حتی‌الامکان و تا تعیین تکلیف وضعیت این شرکت‌ها نسبت به پیش‌خرید و خرید اقساطی خودرو اقدام نکنند، زیرا تاکنون مجوز قانونی این شرکت‌ها احراز نشده و در صورت عدم ایفای تعهد از سوی آنها، ضمانت اجرایی برای سرمایه‌گذاری شهروندان وجود نخواهد داشت و درگیر مسائل حقوقی و قضائی می‌شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: