کد خبر: 4059635
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۴

کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین گفت: تا ظهر امروز چهارشنبه چهارم خرداد ۱۴۰۱ استقرار پدیده گرد و غبار و کاهش دید و کیفیت هوا را داریم البته امروز نسبت به دیروز از غلظت آلاینده‌ها کاسته شده است و انتظار می‌رود از ساعات ظهر، به‌تدریج با وزش بادهای شمالی روند بهبود کیفیت هوا را داشته باشیم.

گزارش هواشناسی

به گزارش ایکنا از قزوین، مریم بهروزی، کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین، اظهار کرد: بر اساس آخرین نقشه‌های پیش‌یابی تا ظهر امروز چهارشنبه چهارم خرداد ۱۴۰۱ استقرار پدیده گرد و غبار و کاهش دید و کیفیت هوا را خواهیم داشت. امروز نسبت به دیروز از غلظت آلاینده‌ها کاسته شده است و انتظار می‌رود از ساعات ظهر، به‌تدریج با شمالی شدن جریانات هوا، وزش بادهای شمالی روند بهبود کیفیت هوا را داشته باشیم.

وی ادامه داد: روز پنج‌شنبه پنجم خرداد با تداوم جریانات و وزش بادهای شمالی به لحاظ دمایی کاهش نسبی دما و در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات رگبار و رعد و برق پراکنده را خواهیم داشت.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان قزوین خاطرنشان کرد: از بعدازظهر شنبه هفتم تا صبح یکشنبه هشتم خرداد با گذر امواج تراز میانی جو از منطقه، علاوه بر افزایش ابر در پاره‌ای از مناطق به ویژه در ارتفاعات رگبار و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

بهروزی بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته آوج با ۹ و رازمیان با ۳۰ درجه سلسیوس به ترتیب خنک‌ترین و گرم‌ترین شهرهای استان بودند، دمای شهر قزوین نیز بین ۱۳ و ۲۷ درجه سلسیوس در نوسان بوده است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: