کد خبر: 4068057
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۷

برگزاری کارگاه خاطره‌نگاری در قزوین

مدیر واحد ادبیات پایداری حوزه هنری قزوین از برگزاری کارگاه تخصصی خاطره‌نگاری با حضور گلستان جعفریان از نویسندگان مطرح کشور در این استان خبر داد.

کارگاه تخصصی خاطره‌نگاریبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی حوزه هنری قزوین، روح‌الله شریفی، مدیر واحد ادبیات پایداری حوزه هنری استان قزوین، کارگاه خاطره‌نگاری را یک ضرورت مهم در تولید آثار باکیفیت ادبیات پایداری دانست و گفت: ثبت خاطرات رزمندگان و نگارش اتفاقات تلخ و شیرین دوران دفاع مقدس با رعایت اصول و قواعدش و به زبان ساده و دلنشین می‌تواند کتابی خواندنی و دوست داشتنی تولید کند.

وی ادامه داد: استان قزوین با توجه به نقش و حضور رزمندگان قزوینی در دوران قبل و حین دفاع مقدس پتانسیل بالایی در حوزه خاطره‌نگاری دارد و باید این گنجینه‌ ارزشمند در تاریخ این کشور ثبت شود تا روایتی منصفانه و واقعی از آن روزها برای آیندگان باقی بماند.

شریفی به مزایای کارگاه خاطره‌نگاری اشاره کرد و افزود: از جمله مزیت‌های این کارگاه پرداخت حق‌التألیف به آثار تأیید شده است. آثار برگزیده شرکت‌کننده‌ها در این کارگاه آموزشی پس از تأیید استاد منتشر خواهد شد.

وی به شرایط حضور متقاضیان در این کارگاه پرداخت و اعلام کرد: متقاضیان شرکت در کارگاه خاطره‌نگاری می‌توانند با یکی از موارد اعلامی؛ داشتن تجربه داستان‌نویسی، تجربه خاطره‌نگاری و مصاحبه، سابقه‌ انتشار کتاب و داشتن طرح کتاب جواز ثبت‌نام در این کارگاه را داشته باشند.

مدیر واحد ادبیات پایداری حوزه هنری قزوین ثبت‌نام در سایت و شرکت در مصاحبه تخصصی را فرآیند حضور در کارگاه خاطره‌نگاری نام برد و ادامه داد: متقاضیان می‌توانند تا تاریخ ۳۱ تیرماه با مراجعه به سایت حوزه هنری استان قزوین به نشانی artqazvin.ir و تکمیل فرم مربوطه در این کارگاه ثبت‌نام کنند. در ادامه، ثبت‌نام‌کنندگان در مصاحبه تخصصی حاضر خواهند شد و مجوز ورود به این کارگاه را خواهند گرفت.

یادآور می‌شود، گلستان جعفریان، پژوهشگر، روزنامه‌نگار و نویسنده ۲۰ اثر دفاع مقدس تدریس این کارگاه را بر عهده دارد. از آثار تحسین‌ شده و پرفروش وی می‌توان به کتاب‌های «روزهای بی‌آینه»، «همه‌ سیزده سالگی‌ام» و «پاییز آمد» اشاره کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha