کد خبر: 4068748
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۳

زبان انقلاب اسلامی زبان فرهنگ و هنر است

استاندار قزوین با بیان اینکه زبان انقلاب اسلامی زبان فرهنگ و هنر است، گفت: آنچه مستور در فرمایشات مقام معظم رهبری است فن بیان و هنر است که به‌طور ویژه دیده می‌شود.

اعلایی استاندار قزوین

به گزارش ایکنا از قزوین، به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، محمدمهدی اعلایی، استاندار قزوین، صبح امروز، ۱۴ تیر در بازدید سرزده از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین، گفت: رویکرد امروز فرهنگ و ارشاد در قزوین تحولی و نوآورانه است و امیدواریم این رویکرد به نتایج خوبی در حوزه هنر استان منجر شود و اداره کل فرهنگ و ارشاد باید با توسعه و درک هنر و فرهنگ و اهالی آن تسهیلگر فعالیت اهل قلم باشد.

این مسئول با بیان اینکه یکی از کار ویژه‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زمینه‌سازی برای ایجاد نشاط و حس خوب در جامعه است، بیان کرد: فعالیت‌های این دستگاه نیاز به حوصله، برنامه‌ریزی و تدبیر دارد تا در گذر زمان این تغییر رویکرد در جامعه احساس شود.

وی اضافه کرد: جامعه هنرمندان دارای ویژگی‌های شخصیتی هستند که کار را سخت می‌کند و نیاز است اعضای مجموعه ارشاد گوشی شنوا برای شنیدن صدای اهل هنر باشند.

اعلایی با تأکید بر اینکه ما یک رسالت مهم به عنوان کارگزاران نظام داریم و باید برای حوزه فرهنگ و هنر یک جمعیت میلیونی برنامه‌ریزی کنیم، تصریح کرد: زبان انقلاب اسلامی زبان فرهنگ و هنر است و آنچه مستور در فرمایشات مقام معظم رهبری است فن هنر و بیان است. معمار بزرگترین انقلاب قرن یک شاعر است و می‌توان این درک هنری و فرهنگی را در تک تک کلمات، نامه‌ها و سخنرانی‌های او اشاره کرد.

استاندار قزوین تصریح کرد: در سطح استان انتظار داریم اهل هنر و فرهنگ و دلسوزان، ارشاد را خانه خود بدانند و بدانند نگاه این مجموعه مبتنی بر کمک و به دور از تنگ‌نظری است.

وی با بیان اینکه اعتماد به نفس سازمانی در این دستگاه باید بالا برود، اظهار کرد: تنوع و تعدد حوزه‌های مأموریتی ارشاد و اثرگذاری آن نشان می‌دهد این سازمان یکی از مهم‌ترین دستگاه‌های کشور است.

اعلایی بیان کرد: همراهی و همگرایی در مجموعه‌ها باید افزایش یابد و هرچقدر این همگرایی و وحدت بیشتر شود نشاط نیز افزایش خواهد یافت.

استاندار قزوین با بیان اینکه یکی از حوزه‌های مهم حوزه فرهنگ، اقتصاد هنر و فرهنگ است، افزود: هنر مبتنی بر اقتصاد بوده که ماندگار شده لذا باید به اقتصاد هنر توجه ویژه داشته باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha