کد خبر: 4077289
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۱

روحیه ایثار در زندگی روزمره مردم نهادینه شود

سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: جامعه امروز نیاز دارد که روحیه ایثار در زندگی روزمره مردم نهادینه و فرهنگ اجتماعی ترویج شود که این امر وظیفه مشترک اصحاب رسانه و مجموعه بنیاد شهید است.

فرهنگ ایثار

محمدرضا شکوهی، سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین، امروز ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ در نشست خبری که در اداره کل بنیاد شهید قزوین برگزار شد، ضمن تبریک روز خبرنگار، اظهار کرد: خبرنگاران فارغ از مرز جغرافیایی پیام ایثار و شهادت را از تمامی نقاط مخابره می‌کنند و از ترویج‌کنندگان اصلی این فرهنگ هستند؛ طلایه‌داران فرهنگ ایثار و شهادت خبرنگاران شهید و جانبازی هستند که حماسه هشت سال دفاع مقدس را مخابره کردند و ایثارگری‌های رزمندگان اسلام را ثبت کردند تا این فداکاری‌ها ماندگار شود.

وی افزود: هدف ما احصا و رفع مشکلات در حوزه ایثارگری است و از خبرنگاران دعوت می‌کنیم در این حوزه با ما همکاری کنند تا در جهت بهبود حرکت در این مسیر گام برداریم.

سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران قزوین تأکید کرد: جامعه امروز نیاز دارد که روحیه ایثار در زندگی روزمره مردم نهادینه و فرهنگ اجتماعی ترویج شود که این امر وظیفه مشترک اصحاب رسانه و مجموعه بنیاد شهید است.

وی اضافه کرد: بسیاری از خدمت بنیاد شهید قزوین به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و نیاز به مراجعه حضوری ایثارگران نیست و آن خدمتی که قابل اعطا هست از ثبت درخواست در سایت ایثار انجام می‌شود.

این مسئول بیان کرد: شماره تماس ۱۶۱۶ در همه شهرستان برای حوزه اطلاع رسانی و پیگیری راه‌اندازی شده است و همکاران ما از این طریق نیز پاسخگو خواهند بود.

وی ادامه داد: در سال جاری برابر ماده ۶۶ قانون جامع خدمات رسانی در آیین‌نامه اجرایی تغییرات بسیاری اعمال شده و هزینه‌های دانشگاهی دربرخی رشته‌ها تغییر کرده است و اکنون که در برهه انتخاب رشته کنکور قرار داریم در شهرستان‌ها پایگاه مشاوره تحصیلی آغاز به کار کرده است و خانواده‌های ایثارگران می‌توانند به این مراکز برای انتخاب رشته مراجعه کنند.

شکوهی تأکید کرد: سال گذشته در طرح سپاس بنیاد شهید قزوین ۳ هزار و ۸۹ دیدار و ۹ هزار و ۳۵۴ تماس تلفنی و در سال جاری ۲ هزار و ۲۱ دیدار حضوری و ۲ هزار و ۳۲۶ مورد تماس تلفنی صورت گرفته است.

وی افزود: در بستر برنامه ایتا پنج کانال آموزشی برای همسران و فرزندان شاهد، ایثارگران و جانبازان فعالیت می‌کند که محتوای آموزشی در حوزه‌های مختلف در این کانال‌ها بارگذاری می‌شود.

سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران قزوین خاطرنشان کرد: در سایت نوید شاهد و ایثار ما هزارو ۶۷۲ مطلب را از ابتدای سال تولید و هزار و ۶۲۵ مطلب در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

وی اضافه کرد: سایت ایثار رویکرد اطلاع رسانی وسایت نوید شاهد مربوط به دست نوشته‌ها و ترویج زندگی شهدا است که امیدواریم بتوانیم در بحث اطلاع رسانی عملکردی و ترویجی موفق باشیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha