کد خبر: 4088714
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۸

بهره‌برداری از ایستگاه آتش‌نشانی شهرک اندیشه در قزوین

هم‌زمان با روز آتش‌نشانی، دهمین ایستگاه آتش‌نشانی در قزوین در شهرک اندیشه با حضور استاندار و شهردار قزوین و جمعی از مسئولان به بهره‌برداری رسید.

ایستگاه آتشنشانی

به گزارش ایکنا از قزوین، به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس و همزمان با روز ایمنی و آتش‌نشانی؛ هفتم مهر آیین افتتاح پروژه ساختمان ایستگاه آتش‌نشانی ناحیه اندیشه با حضور محمدمهدی اعلایی استاندر، مهدی صباغی شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر، مدیران استانی و مدیران شهری در ناحیه اندیشه برگزار شد.

مهدی صباغی، شهردار قزوین در این مراسم اظهار کرد: ایستگاه امروز در زمینی با مساحت ۸۷۰ مترمربع و بنایی با ۵۲۰ مترمربع و سه دستگاه ماشین آلات و با ۵ میلیارد تومان اعتبار برای تسریع در روند امداد و نجات افتتاح شد. در هفته‌های آتی شاهد افتتاح بقیه پروژه‌ها خواهیم بود با این امید که حلاوت و شیرینی آن را در کام مردم ببینیم.

وی در ادامه تصریح کرد: در ۶ ماه اول سال ۱۴۰۱ تمام اهتمام خود را برای آماده‌سازی ۳۹ پروژه نیمه تمام شهرداری گذاشتیم و بعد از ۶ ماه شروع به افتتاح پروژه‌های شهری کردیم.

صباغی در پایان سخنانش افزود: از فردا نیز پروژه آبیاری و زهکشی این ناحیه آغاز خواهد شد البته ما می‌دانیم لیاقت مردم بیش از این است و تمام تلاش ما برای رسیدن تمام امکانات به این شهرک است.

افتتاح پروژه‌های نیمه‌تمام، اولویت شورای ششم

علی فرمانی، رئیس شورای اسلامی شهر قزوین، نیز در مراسم افتتاح پروژه ایستگاه شماره ۱۰ اظهار کرد: اولویت اعضای شورا و شهردار تکمیل طرح‌های نیمه تمام است و در روز بزرگداشت مقام آتشنشان خوشحالیم که این ایستگاه آتشنشانی در شهرک اندیشه افتتاح می‌شود.

وی یادآور شد: سه دستگاه خودروی آتش‌نشانی به همراه سه نیرو برای این ایستگاه درنظر گرفته شده و سایر نیازها را در آینده برطرف می‌کنیم. اعضای شورای شهر قزوین برخاسته از دل مردم هستند بنابراین باید خروجی تصمیمات شورا به نفع مردم باشد و در این زمینه توجه به رفاه ساکنان مناطق منفصل در اولویت قرار دارد.

این مسئول با اشاره به اهمیت حفظ وحدت میان شورا و شهرداری اضافه کرد: هر وقت انسجام و وحدت داشتیم شاهد اتفاقات خوبی بودیم و این وحدت موجب شده پیگیری مشکلات تسریع شود و در این زمینه حل مشکلات شهرک اندیشه نمونه بارزی است که به گره‌گشایی از مشکلات منجر شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر قزوین در پایان سخنانش گفت: مناطق کم برخوردار باید بیشتر مورد توجه مسئولان قرار گیرد و ما عزم جدی داریم به مناطق کم برخوردار توجه بیشتری شود.

نجات ۶۵٠ نفر در ۶ ماه نخست سال

قدیر موسی‌خانی، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین نیز در این مراسم گفت: با وجود استاندارد بودن تعداد ایستگاه‌های آتشنشانی شهر قزوین، در راستای رفع نیاز نواحی منفصل شهری دهمین ایستگاه قزوین در شهرک اندیشه افتتاح شد.

وی با اشاره به اینکه برای ۲ سال پیایی در نواحی منفصل شهری ایستگاه آتش‌نشانی در قزوین افتتاح می‌کنیم، افزود: این ایستگاه آتشنشانی در راستای تقسیم عادلانه امکانات شهری و حضور به موقع آتش نشانان در زمان بروز حادثه به بهره‌برداری رسید.

این مسئول بیان کرد: این ایستگاه برای ارائه خدمات امداد و نجات و اطفای حریق در ناحیه شهری اندیشه، نجف آباد و روستاهای وثوق آباد و حسن آباد و خدمات‌رسانی در اتوبان راه‌اندازی شده است.

وی خاطرنشان کرد: در ۶ ماه نخست امسال بیش از ۲۰۰۰ عملیات توسط آتش‌نشانی قزوینی انجام شده که موجب نجات ۶۵۰ نفر شده است ولی در بحث تجهیزات در حد متوسط قرار دارد و در سفر رئیس جمهور به استان قزوین مقرر شد هزینه خرید نردبان بلند مرتبه تأمین شود.

این مسئول اضافه کرد: سال گذشته در تمام مساجد قزوین نحوه استفاده از وسایل گرمایشی و مقابله با گاز گرفتگی‌ها برای مردم آموزش داده شده که ۶۰ درصد آمار فوتی‌ها در این حوزه کاهش یافت.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین خاطرنشان کرد: با توجه به کاهش کرونا تمام پایگاه‌های بسیج به عنوان همیاران آتشنشانی آموزش خواهند دید و همچنین بحث آموزش دانش آموزان طی تفاهمنامه‌ای با آموزش و پرورش استان در دستور کار قرار دارد.

موسی‌خانی گفت: در حال حاضر سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین دارای ۲۳۰ نیروی انسانی عملیاتی و ستادی است که در ایستگاه‌های ثابت و سیار در حال خدمت‌رسانی هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha