صلح‌وسازش بیش از ۲ هزار پرونده در قزوین در پویش «می‌بخشم به عشق ابوالفضل(ع)»
کد خبر: 4169386
تاریخ انتشار : ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۶

صلح‌وسازش بیش از ۲ هزار پرونده در قزوین در پویش «می‌بخشم به عشق ابوالفضل(ع)»

دادستان عمومی و انقلاب مرکز قزوین با اشاره به صلح‌وسازش بیش از ۲ هزار پرونده در قزوین، از افزایش ۱۷ درصدی آمار رضایتی‌‌های شعب دادسرا، شعب شورای حل اختلاف و کلانتری ها در پویش «می‌بخشم به عشق حضرت ابوالفضل(ع)» خبر داد.

آزادی زندانیان

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، حسین رجبی، دادستان عمومی و انقلاب قزوین، با اشاره به افزایش آمار صلح و سازش در پرونده‌های استان قزوین، گفت: ماه محرم و صفر فرصت معنوی خوبی برای گذشت بود و این امکان برای شکات فراهم شد تا با تأسی از فرهنگ غنی و مملو از درس و حکمت عاشورا با مشارکت مردم در پویش «می بخشم به عشق حضرت ابوالفضل(ع)» از اجر و ثواب اخروی این اقدام خداپسندانه بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: از ابتدای ماه محرم تا پایان ماه صفر در راستای اجرای سند تحول قضایی و اعتلای فرهنگ صلح و سازش بیش از ۲ هزار و ۱۳ فقره پرونده با تلاش همکاران منجر به صلح و سازش گردیده که نسبت به سال گذشته که هزار و ۷۲۰ فقره بود ۱۷ درصد افزایش داشته است.

رجبی در خصوص جرئیات این آمار گفت: این رقم در دادسرا با ۲۸ درصد افزایش، در شعب شورای حل اختلاف مستقر در داسرای قزوین با ۸ درصد افزایش و در کلانتری‌های شهر قزوین با ۱۳ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل روبه‌رو بوده است.

وی با بیان اینکه این اقدام کاهش ورودی پرونده به دادسرای مرکز استان را در پی داشته است، خاطرنشان کرد: کاهش جرائم خشن، کاهش جمعیت کیفری استان و کاهش میانگین رسیدگی به پرونده‌ها از دیگر نتایج مأثر اجرای این طرح است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز قزوین در ادامه تصریح کرد: در ماه محرم و صفر سال جاری معرفی متهمین به زندان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته بیش از ۵۲ درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام
captcha