۵۰۰ عنوان برنامه در دهه کرامت در قزوین اجرا می‌شود
کد خبر: 4214599
تاریخ انتشار : ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۹

۵۰۰ عنوان برنامه در دهه کرامت در قزوین اجرا می‌شود

دبیر کانون‌های خدمت رضوی قزوین با اشاره به اینکه جریان‌سازی اجتماعی و استفاده کمتر از بودجه‌های دولتی از اهداف ما در اجرای برنامه‌های دهه کرامت است، گفت: برنامه‌های اجرایی دهه کرامت در استان قزوین شامل ۴۴ عنوان در قالب ۵۰۰ برنامه است.

حرم امام رضا

به گزارش ایکنا از قزوین، حسنعلی نوروزی، دبیر کانون‌های خدمت رضوی قزوین، چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت در نشست خبری کانون‌های خدمت رضوی قزوین با اصحاب رسانه، گفت: ۲۵ هزار زائر قزوینی از مناطق کم‌برخوردار استان برای نخستین مرتبه با حمایت آستان قدس رضوی و خیران به زیارت امام رضا(ع) اعزام شدند که از بین ۲۵ هزار زائر اعزامی، ۹ هزار خانواده محروم که تحت پوشش دستگاه‌های حمایتی نبودند.

وی اظهار کرد: برنامه‌های اجرایی دهه کرامت در استان قزوین شامل ۴۴ عنوان در قالب ۵۰۰ برنامه است، اعزام ۴۵ دانش آموز استثنائی، ۴۵ معلم و کارگر در ۲ کاروان برای سال جاری، گسترش فرهنگ رضوی، ارتقا و زمینه‌سازی ارتباط بیشتر با ائمه به ویژه امام رضا(ع)، دستگیری از نیازمندان و خدمت به آن‌ها، حضور خادمان رضوی در شهرستان‌های استان قزوین از جمله از مهمترین این‌ برنامه‌هاست.

دبیر کانون‌های خدمت رضوی قزوین بیان کرد: برگزاری اردوی سلامت در ۲ منطقه محروم شامل ویزیت پزشک عمومی، متخصص زنان و زایمان، دندانپزشک و مشاوره و مددکاری، اعزام ۵۰ کارگر مبتکر یا دارای بیشتر از سه فرزند در طرح «خدا قوت کارگر» و ۵۰ معلم قرآن، ایثارگر و مدافع حرم در قالب طرح سپاس معلم از دیگر برنامه‌های کانون خدمت رضوی قزوین در دهه کرامت خواهد بود.

وی تصریح کرد: جریان‌سازی اجتماعی و استفاده کمتر از بودجه‌های دولتی از دیگر اهداف ما در اجرای برنامه‌های دهه کرامت است، همواره تلاش کردیم با توجه به مشکلات اقتصادی از اعتبارات مردمی استفاده کنیم و ضمن توجه به فرهنگ رضوی با سایر کانون‌های معین رضوی در استان نیز همکاری داشته باشیم.

نوروزی خاطرنشان کرد: بررسی ۶ پرونده آزادسازی زندانی، برگزاری کرسی تلاوت و پخش صلوات، حضور خادمان رضوی در میادین اصلی شهر و بوستان‌ها، مراکز نگهداری سالمندان و بهزیستی، دیدار با خانواده شهدای مدافع سلامت، وطن و حرم از دیگر برنامه‌هایی است که در این هفته اجرا خواهد شد.

انتهای پیام
captcha