کد خبر: 4218050
تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۴۱
امام جمعه قزوین:

اهل تقوا خستگی‌ناپذیرند

امام جمعه قزوین گفت: اهل تقوا خستگی‌ناپذیر هستند؛ ما از نزدیک شاهد بودیم، در آن سفری که آقای رئیسی به قزوین آمدند، در ماه مبارک رمضان، تا پاسی از شب در قزوین حضور داشتند و این خستگی‌ناپذیری وی باعث شده بود که حق جهاد و تقوا را ادا کند. 

عابدینی امام جمعه قزوین

به گزارش ایکنا از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، امام جمعه قزوین، روز جمعه چهارم خرداد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر قزوین، گفت: خداوند در باب تقوا در آیه ۱۱۹ سوره توبه می‌فرمایند؛ یَـٰٓأَیُّهَا ٱلَّذِینَ ءَامَنُواْ ٱتَّقُواْ ٱللَّهَ وَکُونُواْ مَعَ ٱلصَّـٰدِقِینَ یعنی ای کسانی که ایمان آورده‌اید، با بزرگان این راه همراه شوید. معنای این آیه شریفه در آیه ۱۷۷ سوره بقره مفصل تفسیر شده است. 

وی ادامه داد: خداوند در تفسیر این آیه، می‌فرمایند: معرفت و فهم اولین شاخصه خوبی است، هرچه که دنیا مصیبت می‌کشد، تنها یک عامل دارد و آن عدم اعتماد به روز رستاخیز است. فرشتگان خوب خدا، در قلب کسانی هستند که در مقابل بدی‌ها، دروغگویی‌ها استقامت کرده‌اند و در قلب آنان جای دارند و یار و یاور بندگان مخلص خدا همچون رئیسی‌ها هستند.

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه افرادی که تقوا را پیشه خود قرار دهند، از محبان پرودگار هستند، تصریح کرد: اقامه نماز، یکی از نشانه‌های اهل تقوا است؛ اقامه نماز رئیسی‌ها را می‌طلبد. نماز خواندن کاری راحت است اما حضور فعال در نمازهای جمعه و جماعت حق تقوا را ادا می‌کند. 

وی خاطرنشان کرد: اهل تقوا خستگی‌ناپذیر هستند؛ ما از نزدیک شاهد بودیم، در آن سفری که آقای رئیسی به قزوین آمدند، در ماه مبارک رمضان، تا پاسی از شب در قزوین حضور داشتند و این خستگی‌ناپذیری وی باعث شده بود که حق جهاد و تقوا را ادا کند. 

این مسئول ادامه داد: امروز اولین نماز جمعه‌ای است که شهدای خدمت را از دست داده‌ایم. مردم تبریز در اولین نماز جمعه‌ بعد از فقدان شهید آل‌هاشم شرکت کرده‌اند؛ این غم بزرگ را به رهبر عزیز انقلاب، خانواده‌های شهدا و خانواده این بزرگواران تسلیت عرض می‌کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان در ادامه به آیه ۵۴ سوره مبارکه مائده اشاره کرد و افزود: خداوند در این آیه شریفه می‌فرمایند: یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنوا مَن یَرتَدَّ مِنکُم عَن دینِهِ فَسَوفَ یَأتِی اللَّهُ بِقَومٍ یُحِبُّهُم وَیُحِبّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَی المُؤمِنینَ أَعِزَّةٍ عَلَی الکافِرینَ یُجاهِدونَ فی سَبیلِ اللَّهِ وَلا یَخافونَ لَومَةَ لائِمٍ ۚ ذٰلِکَ فَضلُ اللَّهِ یُؤتیهِ مَن یَشاءُ ۚ وَاللَّهُ واسِعٌ عَلیمٌ، بنابر این فرمایش خداوند بزرگوار، گلچینی از بهترین‌ها را انتخاب می‌کند و در این سانحه هوایی نیز گل‌های بوستان عبادت و بندگی را انتخاب و چیده است.‌

وی تصریح کرد: در طی این سال‌ها، شاهد تخریب چهره شهید آیت‌الله رئیسی بوده‌ایم اما ایشان با بزرگ‌منشی و روح با عظمتی که داشت با کرامت و سکوت از مقابل تهمت‌ها گذر کرد. 

امام جمعه قزوین خاطرنشان کرد: شهیدان راه خدمت، همگی رسالت‌های الهی بر دوش داشتند و تا آخرین لحظه زندگی خود، دغدغه دین داشتند و برای تحقق ارزش‌های دین تلاش کردند. شهید رئیسی، به وحدت و انسجام اسلامی تأکید داشت و شهادت ایشان در نهایت منجر به ایجاد وحدت و انسجام در جامعه شد. 

وی گفت: شهیدان راه خدمت همگی برای قیام در راه دین در تلاش بودند. قیام برای دین به معنی قیام برای تمام کرامت‌ها و خوبی‌ها است. اگر خدا بخواهد به یک بنده‌ خوبی برساند، او را دین شناس می‌کند اما داشتن اطلاعات و معلومات دینی با فهم دین تفاوت دارد. 

آیت‌الله عابدینی بیان کرد: جوانمردی یکی دیگر از ویژگی‌های اهل تقوا است که آن را در فضائل شهیدان راه خدمت دیده‌ایم. جوانمردی سن‌وسال و جنسیت نمی‌شناسد. هیچ‌چیزی به اندازه جوانمردی آدم را جذاب نمی‌کند و این عزت و جذابیتی که شهیدان راه خدمت در بین مردم داشتند، نشان از جوانمردی آنان بود.

وی‌ بیان کرد: شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی خدمت خود را در کمتر از چهار سال به اتمام رساند و اقدامات قابل توجهی توسط وی و کابینه دولت صورت گرفت. شهید آیت‌الله رئیسی، چشم و گوشش به فرمان رهبری و در واقع حلقه وحدت همه حزب‌ها و سلایق سیاسی مختلف بود. 

امام جمعه قزوین در پایان اظهار کرد: پیشنهاد می‌شود روز ۳۰ اردیبهشت به عنوان روز خدمت در تقویم جمهوری اسلامی ثبت شود. چراکه اگر بخواهیم یک الگوی مدیریتی و جهادی در مسیر ادامه خدمت داشته باشیم، بی‌شک شهیدان راه خدمت بهترین انتخاب هستند.

انتهای پیام
captcha