کد خبر: 4218854
تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۵۱
یادداشت

ایران قوی؛ آرزوی شهید جمهور پرتلاش

مدتی است از سانحه دلخراش سقوط بالگرد و شهادت رئیس دولت سیزدهم و هیئت همراه در بازگشت از افتتاح یک سد مرزی در منطقه کوهستانی شمال غربی ایران می‌گذرد و کشور داغدار از دست دادن مردی است که کار و تلاش شبانه‌روزی و بی‌وقفه برای ساختن ایران قوی و پیشرفته را به صورت عملی و واقعی نشان داد.

آیت االله رئیسی

آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهوری بود که دولتش را خدمتگزار و دغدغه‌اش را گره‌گشایی از زندگی مردم می‌دانست. بدون شک بهترین راهکار هر ملت و کشوری برای پیشرفت، انجام کار متراکم و استفاده حداکثری از منابع انسانی و ظرفیت‌های موجود است. شهید رئیسی نیز در مدت کوتاه ۳۳ ماهه سکانداری دولت سیزدهم، علی‌رغم وجود کوهی از مشکلات باقیمانده و انباشته از قبل و نیز شرایط تحریمی با توجه به همین راهکار، قدم‌های بزرگی در عرصه‌های زیربنایی و رفع موانع موجود در امور جاری کشور برداشت.

قطعاً برای روشن نگاه داشتن چراغ پیشرفت کشور و امیدبخشی صادقانه به جامعه، اهالی رسانه نقش مؤثر و بی‌نظیری دارند و خواست و توقع رئیس‌جمهور شهید از اصحاب رسانه نیز همین موضوع و مسئله بوده است.

شهید رئیسی در آخرین نشست رسمی با جمعی از مدیران رسانه‌ها که عصر روز پنجشنبه، ۲۴ اسفندماه در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد به موضوعات مهمی از وظایف رسانه‌ها اشاره کرد که می‌توان از آن به‌عنوان نقشه راه و مانیفست اهالی رسانه یاد کرد.

او به جایگاه مهم رسانه در مقابله با جنگ ترکیبی دشمن علیه ملت ایران اشاره کرد و معتقد بود که راهبرد دشمن ایجاد یأس در جامعه با بزرگنمایی ضعف‌ها و ترویج «نمی‌توانید» و «نمی‌شود»هاست و تقسیم صحیح در میان رسانه‌ها را نه دسته‌بندی چپ و راست، بلکه دسته‌بندی رسانه‌های امیدآفرین در برابر یأس‌آفرین می‌دانست.

رئیس‌جمهور ایران برای نقش، شأن و رسالت رسانه‌ها در آگاهی‌بخشی، اعتمادآفرینی و مشارکت‌آفرینی در جامعه اهمیت قائل بود و معتقد بود که بیان رسانه‌ها و قلم فعالان این عرصه، نقش مهمی در حفظ وحدت و انسجام اجتماعی و نیز در کیفیت مقابله با جنگ ترکیبی، رسانه‌ای و روانی گسترده دشمن دارد. می گفت در جامعه زمینه‌های فراوانی برای امیدآفرینی وجود دارد و دولت باید با اقدام و عمل، و رسانه‌ها با قلم و بیان خود در مسیر ترویج نقاط قوت و تلاش برای رفع نقاط ضعف اقدام کنند.

همچنین، نقش رسانه‌ها در جنگ روایت‌ها، تصویرسازی از دستاوردها و اقدامات بزرگ نظام و انقلاب با بهترین، مطمئن‌ترین، واقعی‌ترین و باورپذیرترین روایت‌ها که باعث حفظ مرجعیت رسانه‌های داخلی می شود از دیگر نکات مورد تأکید آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی بود.

حال که در این واقعه اسفناک، رئیسی عزیز را از دست داده‌ایم، توجه و انجام خواسته‌های عاقلانه و داهیانه او از اصحاب رسانه می‌تواند کمک شایانی برای ساختن ایران قوی و پیشرفته باشد و امید که ما اهالی رسانه بتوانیم با جهاد تبیین و اطلاع رسانی صادقانه و منصفانه از اقدامات و عملکرد قابل توجه و موثر دولت کوتاه رئیس جمهور شهید، نقش بسزایی در امیدآفرینی و بالطبع زمینه‌سازی برای حضور گسترده و پرشور مردم در انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم و ادامه این راه ریل‌گذاری شده و پر افتخار باشیم. ان‌شاءالله.

محمد کشاورز، رئیس سازمان بسیج رسانه قزوین

انتهای پیام
captcha