بازخوانی آرمان‌های امام راحل نقش کلیدی در پرورش جوانان دارد
کد خبر: 4219509
تاریخ انتشار : ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۱

بازخوانی آرمان‌های امام راحل نقش کلیدی در پرورش جوانان دارد

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: بازخوانی آرمان‌های امام خمینی(ره) برای جوانان نقش کلیدی در تربیت نسلی آگاه، متعهد و مسئولیت‌پذیر دارد که می‌تواند آینده‌ای روشن برای ایران بسازد.

سمیه اسمعیلی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قزوین

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین، سمیه اسمعیلی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران قزوین به مناسبت سالگرد رحلت امام خمینی(ره)، گفت: امام راحل رهبر انقلاب اسلامی بودند و آرمان‌های این عالم روحانی، نقش اساسی در شکل‌گیری ایران امروز داشته است، در واقع آرمان‌های امام خمینی(ره) فراتر از زمان خود بود و بازگویی این آرمان‌ها به جوانان کمک می‌کند تا هویت خود و تاریخ کشورشان را بهتر بشناسند و چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی کشور را بهتر درک کرده و برای آینده‌ای روشن‌ تلاش کنند.

وی ادامه داد: همچنین آرمان‌های امام خمینی(ره) مبتنی بر آموزه‌های عمیق دینی و اخلاقی است به همین دلیل بازخوانی این آرمان‌ها به جوانان کمک می‌کند تا با تفکر انتقادی و خلاق به مسائل مختلف نگاه کنند و در مسیر تعالی فردی و اجتماعی گام بردارند.

این مسئول اظهار کرد: آرمان‌های امام خمینی(ره) متعلق به همه مردم ایران است لذا بازگویی این آرمان‌ها می‌تواند به تقویت روحیه انقلابی و انگیزه آحاد جامعه برای مشارکت در امور مختلف کشور و ایجاد همبستگی و وحدت ملی بین نسل‌ها و قشرهای مختلف جامعه کمک کند به همین دلیل انجام این مهم از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی با اشاره به راهکارهای تبیین آرمان‌های امام خمینی(ره) برای جوانان، افزود: برگزاری نشست‌ها و سخنرانی‌هایی با حضور کارشناسان و صاحب‌نظران، رسانه‌های مختلف مانند صدا و سیما، مطبوعات و فضای مجازی، انتشار کتاب و مقاله، برگزاری مسابقات فرهنگی مانند مقاله‌نویسی، شعر و داستان و استفاده از ظرفیت هنر مانند فیلم، تئاتر و موسیقی از جمله این راهکارها است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین به نحوه بازخوانی آرمان‌های امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: این مهم باید به گونه‌ای باشد که برای جوانان جذاب و قابل فهم باشد. همچنین باید از تحمیل و تلقین افکار خودداری کرد و به جوانان فرصت داد تا خودشان در مورد این آرمان‌ها فکر کنند و به درک کامل برسند. بازخوانی آرمان‌های امام خمینی(ره) برای جوانان نقش کلیدی در تربیت نسلی آگاه، متعهد و مسئولیت‌پذیر دارد که می‌تواند آینده‌ای روشن برای ایران بسازد.

وی بر حفظ ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی تأکید کرد و گفت: شهدا جان خود را در راه دفاع از ارزش‌هایی مانند آزادی، عدالت، استقلال و اسلام فدا کردند، ادامه دادن راه آن‌ها به معنای زنده نگه داشتن این ارزش‌ها و تلاش برای تحقق آن‌ها در جامعه است. ضمن اینکه جهت ادامه دادن راه شهدا، باید با سیره و اندیشه شهدا آشنا شد که مطالعه وصیت‌نامه‌ها، خاطرات و زندگی‌نامه شهدا می‌تواند این شناخت را ارتقا دهد.

اسمعیلی در پایان خاطرنشان کرد: هر کدام از قشرهای مختلف مردم می‌توانند در عرصه‌های مختلف مانند علم و دانش، کار و تلاش و خدمت به مردم، راه شهدا را ادامه دهند زیرا شهدا چراغ‌های راهی هستند که مسیر حق و حقیقت را به ما نشان می‌دهند بنابراین ادامه دادن راه آن‌ها وظیفه شرعی و اخلاقی است و کمک می‌کند تا جامعه‌ آباد، آزاد و صالح باشد.

انتهای پیام
captcha