کد خبر: 4219674
تاریخ انتشار : ۱۳ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۳
نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان:

پیروی از ولایت و اخلاص موجب برکت اقدامات شهید آیت‌الله رئیسی شد

آیت‌الله علی اسلامی با بیان اینکه پیروی از ولایت و خلوص نیت موجب شد کارهای شهید آیت‌الله رئیسی برکت پیدا کند، گفت: شهید جمهور براساس تأکیدات مقام معظم رهبری امور کشور را پیش می‌بردند و این مسئله در جلسات هیئت دولت نیز بیان می‌شد؛ ایشان همواره بر اجرای نظرات و پیشنهادات رهبری اهتمام داشتند.

شهید جمهور

به گزارش ایکنا از قزوین، آیت‌الله علی اسلامی، نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری در مراسمی که صبح امروز، ۱۳ خردادماه به‌مناسبت گرامیداشت سالروز ارتحال امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد در حسینیه امام علی(ع) ستاد فرماندهی انتظامی استان قزوین برگزار شد، ضمن تسلیت ایام گفت: در زمانی قرار داریم که مردم هم به مناسبت سالروز ارتحال امام(ره) عزادارند و برای زیارت و تجدید بیعت راهی مرقد ایشان می‌شوند و هم به سوگ شهدای خدمت نشسته‌اند.

وی ادامه داد: ایام ۱۵ خرداد زمان عجیبی بود، وضعیت کشور در آن ایام به کلی به هم ریخته بود، در یک سده منتهی به قیام ۱۵ خرداد، فاجعه‌های زیادی در کشور پیش آمد؛ آقامحمدخان قاجار در کرمان هزاران چشم را از حدقه بیرون آورده بود، رضاشاه آرارات را به ترکیه داده بود که همین امر موجب ایجاد مزاحمت در حمل‌ونقل ایران شد، محمدرضا شاه بحرین را در اختیار ناصبی‌ها قرار داده بود که امروز آمریکا در آنجا پایگاه نظامی دارد و با توجه به نزدیک بودن بحرین به تنگه هرمز، باعث ایجاد مزاحمت برای ایران شده است.

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری در بیان ویژگی‌های شخصیتی امام(ره) اظهار کرد: امام(ره) انسانی فوق‌العاده قوی بود، ایشان در ۱۵ خرداد قیام کردند، در آن سال قیام این مرد بزرگ سرکوب شد و جمعی از مردم در شهرهای مختلف به شهادت رسیدند و امام(ره) نیز بازداشت و تبعید شد، شهادت مردم باعث شد امام(ره) روز ۱۵ خرداد را برای ابد عزای عمومی اعلام کرد. کشتار بیرحمانه مردم در روز ۱۵ خرداد به‌قدری وحشتناک بود که اغلب طیف‌ها اعم از لیبرال، مارکسیسم و سوسیالیسم آن را محکوم کردند.

وی در ادامه به شرح خدمات دولت سیزدهم پرداخت و گفت: شهید آیت‌الله رئیسی از کودکی درد یتیمی و فقر را چشیده بود، به همین دلیل درک درستی از وضعیت معیشت قشر ضعیف جامعه داشت و همواره تلاش می‌کرد با راهکارهای مختلف در بهبود شرایط معیشتی جامعه گام‌های مثبتی بردارد.

این مسئول ادامه داد: مسئله بعدی در خصوص شخصیت این شهید والامقام، مردمی بودن ایشان است، همین ویژگی باعث شد مردم مهر و محبت ایشان را در دل داشته باشند، البته این وعده‌ای است که خدا داده و فرموده محبت افراد باایمان را در دل دیگران قرار می‌دهد.

اسلامی تصریح کرد: حوزه، اسلام و دین افتخار می‌کند که چنین تربیت‌شدگانی دارد و چه خوب است که این تربیت‌شدگان دینی بر سر کار بیایند و در رأس امور اجرایی کشور باشند تا بتوانند با خلوص نیت کار کنند، چراکه همین خلوص نیت موجب برکت پیدا کردن کارها می‌شود.

وی یادآور شد: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های شهید جمهور این بود که ارادت ویژه‌ای به مقام معظم رهبری داشتند و براساس تأکیدات رهبری امور کشور را پیش می‌بردند، این مسئله در جلسات هیئت دولت نیز بیان می‌شد و ایشان همواره بر اجرای نظرات و پیشنهادات رهبری اهتمام داشتند؛ پیروی از ولایت و خلوص نیت موجب شد کارهای ایشان برکت پیدا کند.

انتهای پیام
captcha