کد خبر: 3861365
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۹
گروه فرهنگی ــ معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور گفت: کانون‌های فرهنگی هنری یک شبکه گسترده مردمی به شمار می‌روند که در ۲۵ هزار محله و روستا فعال هستند.

فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در ۲۵ هزار محله و روستا

به گزارش ایکنا از قزوین، آیین گشایش چهاردهمین جشنواره «تئاتر مردمی بچه‌های مسجد»، شب گذشته، ۱۱ آذر با حضور گروه‌های تئاتر از سراسر کشور، مسئولان و برگزارکنندگان در امامزاده حسین(ع) قزوین برگزار شد.

سعید سعادتی، معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، در این مراسم بیان کرد: فرمان رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب این است که افق نظام ما، تمدن سازی باشد، برای اینکه تمدن نوین اسلامی شکل بگیرد باید از مسیر فرهنگ و هنر اقدام شود و البته از بین فرهنگ و هنر همواره هنر خط شکن است زیرا هنر ابزار مافوق قومیت‌ها، زبان‌ها و کشورها است.

وی بیان کرد: هر کشوری می‌خواهد اثر فرهنگی در جهان داشته باشد از طریق فیلم و سینما و هنرمندانش این کار را می‌کند و سعی می‌کند آثارش در جشنواره های بین‌المللی رشد کند و امروز هنرمندی موفق است که بتواند موقعیت خود را در دنیا پیدا کند.

سعادتی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران از یک خیابان شروع شد و به برکت خون شهدا و استمرار راه آن‌ها، این انقلاب تا کشورهای آمریکایی، اروپایی و آفریقایی رفته است، ما نیز در این مسیر باید مراقب باشیم که از این قطار پیاده نشویم.

معاون فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خاطرنشان کرد: در برنامه امشب چند نکته قابل‌توجه بود که اگر در کشور گسترش یابد خیلی از مشکلات رفع می‌شود.

وی تصریح کرد: برگزارکنندگان این جشنواره سعی کردند با کمترین هزینه از امکانات استفاده داشته باشند مثلاً به‌جای هزینه‌های سنگین برای سالن، محل معنوی انتخاب شده است که با روح هنر انقلابی و دینی سازگاری دارد و همین انتخاب‌ها و تصمیم‌ها، کار بزرگی است و نکات دیگر سادگی دکور این برنامه، اجرای گروه سرود با مضمون ایثار و شهادت و بهره‌گیری از فعالان مسجدی بود که جای تقدیر و تشکر دارد.

این مسئول گفت: این جشنواره بستری برای پیوند هنر، معنویت و برقراری ارتباط نسل جوان با مساجد فراهم کرده است و به لحاظ کمی و کیفی ستودنی است و داوران در سطح بالایی آثار را داوری کرده‌اند.

وی در پایان بیان کرد: کانون‌های فرهنگی هنری یک شبکه گسترده مردمی به شمار می‌روند که در ۲۵ هزار محله و روستا فعال هستند، این شبکه مردمی با مشارکت حوزه هنری سعی در تولید آثار فاخر هنری در عرصه مساجد دارد که برگزاری این جشنواره یکی از قدم‌های ماست.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: